Inspiracje urodoweZapraszamy do lektury artykułów przygotowanych przez specjalistów
Obagi. Dowiedz się w jaki sposób prawidłowo dbać o skórę aby
wyglądać wiecznie młodo.


Poznaj „duet idealny”
Chcesz, aby Twoja cera wyglądała zdrowo i promiennie przez cały rok? Pamiętaj o odpowiedniej pielęgnacji skóry. Niezależnie od jej kondycji, rodzaju czy wieku, kluczem do sukcesu będzie stosowanie dwóch produktów: nowoczesnego kremu z filtrem SPF oraz serum z witaminą C.


Istnieją mylne opinie na temat powstawania przebarwień na skórze po używaniu preparatów z witaminą C w czasie zwiększonej ekspozycji na słońce. Nie musimy się w żaden sposób obawiać. Wręcz przeciwnie! Produkty z witaminą C stanowiące podstawę codziennej pielęgnacji pomagają wyrównać koloryt skóry, a w połączeniu z kremem z wysokim filtrem, zapewniają optymalną ochronę przed skutkami promieniowania UVA i AVB. Takiego zestawu kosmetyków powinniśmy używać przez cały rok, nie tylko wiosną i latem. Szkodliwe promienie słoneczne docierają do naszej skóry również w pochmurne dni, zimą, a nawet przez szyby, wywołując plamy pigmentacyjne, uszkadzając włókna kolagenu i elastyny oraz wysuszając ją i przyczyniając się do powstawania zmarszczek. Stosowanie kremu z filtrem SPF z jednoczesną aplikacją serum z witaminą C, która zapewnia dodatkową ochronę przed promieniami UV, jest więc rozwiązaniem rekomendowanym przez specjalistów.

Jest to tylko jedna z wielu zalet „duetu idealnego”.

Witamina C wspomaga także syntezę kolagenu oraz hamuje działanie wolnych rodników, które tak niekorzystnie wpływają na kondycję naszej skóry. Dlatego też kosmetyki zawierające kwas L-askorbinowy ograniczają pojawianie się zmarszczek i redukują te istniejące. Łącząc serum bogate w witaminę C z kremem z wysokim fi ltrem SPF zapewniamy swojej skórze optymalną ochronę przed fotostarzeniem.

 Obagi Professional-C™ Serum

Innowacyjny produkt bogaty w kwas L-askorbinowy - naturalny antyoksydant, który organizm ludzki rozpoznaje i wykorzystuje. Odpowiednio niskiepH produktu (pomiędzy 2,0 i 3,0) zapewnia optymalne wchłanianie. Serum dostępne w trzech różnych stężeniach witaminy C, pozwala dobrać preparat do każdego rodzaju skóry:

Professional-C Serum 10% - skóra sucha, podrażniona lub wrażliwa
Professional-C Serum 15% - większość typów skóry
Professional-C Serum 20% - skóra normalna i tłusta (zawiera również kwas hialuronowy)


Obagi Sun Shield Matte Broad Spectrum SPF 50

Preparat przeznaczony do ochrony przed szkodliwymi promieniami UVA i UVB. Chroni komórki przed destrukcyjnym działaniem promieniowania i pomaga dbać o zdrowie skóry na co dzień. Posiada lekką konsystencję, która umożliwia aplikację bez efektu rolowania oraz długotrwałe właściwości matujące, co sprawia, że idealnie sprawdza się jako baza pod makijaż. Produkt ten nie zawiera tłuszczów, kwasu p-aminobenzoesowego i zapachu, dzięki czemu może być stosowany do wszystkich rodzajów cery, nawet szczególnie wrażliwej.

 

 ŹRÓDŁA
1. Elsner P, Maibach HL, et al. Cosmeceuticals and Active Cosmetics: Drugs Versus Cosmetics. 2nd ed. Boca Raton. FL: Taylor & Francis Group; 2005:269
2. Bolognia JL, Jorizzo JL, Schaffer, JV. Dermatology. Vol 2. 3rd ed. Philadelphia, PA: Elsevier; 2012:1455.
3. Baumann L. Cosmetic Dermatology. New York, NY:McGraw Hill; 2002:79.
4. Burke KE. Interaction of vitamins C and E as better cosmeceuticals. Dermatol Ther. 2007;20(5):314- 321.

 « wróć